top of page

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ІДЕЇ ТА МАТЕРІАЛИ ПО НАПОВНЕННЮ САЙТУ ІНФОРМАЦІЄЮ. ЧЕКАЮ НА ЦІКАВІ ПРОПОЗИЦІЇ. МАТЕРІАЛИ, ЩО СПОДОБАЮТЬСЯ І БУДУТЬ ОПУБЛІКОВАНІ - ОТРИМАЮТЬ НАЙВИЩИЙ БАЛ!!!

ДУМАЙТЕ ТВОРЧО, ШУКАЙТЕ, ПРОПОНУЙТЕ!

Увага!

 

Оголошується конкурс на кращий саморобний фізичний прилад.  Переможець отримає приємний бонус до семестрової оцінки)

Орієнтовні теми навчальних проектів з фізики

 

  1. Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики

  2. Реактивний рух в природі й техніці

  3. Рідкі кристали та їхні властивості

  4. Полімери: їх властивості і застосування

  5. Вплив електричного поля на живі організми

  6. Напівпровідникові прилади та їх застосування

  7.  Вплив магнітного поля на живі організми

  8.  Електромагнітні хвилі в природі і техніці

  9. Квантові генератори та їх застосування

  10.  Нанотехнології у нашому житті

  11.  Фізика навколо нас

  12.  Видатний ……. (прізвище) та його відкриття

  13.  Видатні українські фізики

  14.  Фізика вдома

  15.  Фізика звуку

Теми рефератів з фізики

1.      Фізика – фундаментальна наука про природу.

2.      Історія розвитку фізики як науки.

3.      Механіка – перший та найдавніший розділ фізики.

4.      Стародавні одиниці виміру фізичних величин.

5.      Архімед та його винаходи.

6.      Леонардо да Вінчі та його винаходи.

7.      І. Ньютон – великий вчений.

8.      Галілео Галілей та його винаходи.

9.      М. Ломоносов – великий фізик, хімік, поет та художник.

10.    Арістотель та його погляди на природу.

          Методичні аспекти проведення навчальних проектів з фізики 

                                         (на допомогу студентам)

Метою навчального проектування є створення педагогом таких умов під час освітнього процесу, за яких результатом є індивідуальний досвід проектної діяльності студента. Викладач здійснює управління такою діяльністю і спонукає до пошукової діяльності студентів, допомагає у визначенні мети та завдань навчального проекту, орієнтовних прийомів дослідницької діяльності та пошуку інформації для розв’язання окремих навчально-пізнавальних задач.

У проектній роботі студенти здобувають ключові навички: постановка проблеми, планування роботи, пошук, збирання, обробка інформації та презентація результатів роботи.

Розрізняють такі види проектів:

Дослідницькі проекти – потребують добре обміркованої структури, пов- ністю підпорядковані логіці дослідження і мають відповідну структуру: визначення методології дослідження, тобто теми дослідження, аргументація її актуальності, предмета й об’єкта, завдань і методів дослідження, формулювання гіпотез, розв’язання проблеми і вибір шляхів її розв’язання.

Творчі проекти – не мають детально опрацьованої структури спільної діяльності учасників, вона розвивається, підпорядковуючись кінцевому результату й формі його представлення (стіннівка, відеофільм, свято тощо)

Інформаційні проекти – спрямовані на збирання інформації про який- небудь об’єкт, явище, на ознайомлення учасників проекту з цією інформацією, її аналіз і узагальнення фактів.

Практичні проекти – розв’язання практичних завдань «замовника» про- екту і як результат – розробка наочного посібника, макету, приладу, обладнання, рекомендацій щодо їх використання.

Ігрові (рольові) проекти – образне відображення реальних процесів і явищ в сценічних формах, ігрових ситуаціях – як результат, моделювання реального об’єкту.

Інколи розв’язання фізичних проблем може поєднувати одночасно вказа- ні типи проектів.

Можна виокремити кілька загальних етапів виконання проектів:

1. Організаційно-підготовчий. Викладач: мотивує учасників, формує мік- рогрупи, допомагає у визначенні мети і завдань проекту кожному студенту, розробленні плану реалізації ідеї, визначає критерії оцінки діяльності студентів на всіх етапах. Студент: визначає мету і завдання проекту, розробляє план роботи, шукає необхідну для початку проектування інформацію.

2. Пошуковий. Викладач: консультує за змістом проекту, допомагає в сис- тематизації, узагальненні матеріалів, знайомить з правилами оформлення проекту, стимулює розумову активність студентів, відстежує практичні дії виконавців і оцінює проміжні результати кожного учасника, проводить моніторинг спільної діяльності. Студент: збирає, аналізує й систематизує інформацію, обговорює її в мікрогрупах, висуває і перевіряє гіпотези, виконує практичну частину проекту, оформляє макет або модель проекту, проводить самоконтроль.

3. Підсумковий. Викладач: консультує з питань підготовки звіту про вико- нану роботу, захисту проекту, виступає в ролі експерта на захисті проекту, бере участь в аналізі виконаної роботи, оцінює внесок кожного з виконавців. Студент: оформляє пакет документів, інформаційний стенд за результатами проекту, готує презентацію результатів роботи.

4. Презентація результатів. Викладач: оцінює результати роботи. Студент: усвідомлює отримані результати і способи їх отримання, викладає зміст прое- кту (презентує проект), відповідає на запитання.

Захист проектів, як правило, відбувається у формі презентації (7-10 хви- лин), у ході якої студент має ознайомити присутніх з результатами своєї роботи. Готуючи презентацію, студент повинен висловитися з таких основних питань: вступ (тема, мета, завдання навчального проекту), результати навчального проекту, висновки. Оскільки виконання навчальних проектів передбачає інтегровану дослідницьку, творчу діяльність студентів, спрямовану на отримання самостійних результатів за консультативної допомоги викладача, то найвищої оцінки за такий вид навчальної роботи може заслуговувати студент, що не лише виявляє знання, а й демонструє здатність і досвід ефективного застосування цих знань.

Найважливішою здобутком, який студенти отримують в ході проектної діяль- ності, є формування здатності їх до пошукової діяльності, формування нави- чок публічного виступу та презентації результату своєї роботи (проектного продукту) і підтвердження власної компетентності. Уміння коротко і перекон- ливо розповісти про себе і свою роботу є вимогою сучасного суспільства.

bottom of page